כיצד מתבצע התהליך של הובלת חומרים מסוכנים ?

הביטוי הובלת חומרים מסוכנים מתייחס לשינוע חומרים רעילים, נפיצים או ביולוגיים. למעשה כל חומר שעלול לגרום לנזק משמעותי לסביבה יוגדר כחומר מסוכן, והצורך להוביל אותו יצריך התייחסות מיוחדת. זאת כדי למנוע מצב בו השינוע בכבישים יגרום לנזקים למוביל, לאזרחים או לסביבה.

כך מבצעים את תהליך ההובלה של חומרים מסוכנים

  • חשוב מאוד לדעת שרק חברות מורשות להובלת חומרים מסוכנים תוכלנה לבצע את ההובלה. וזה אומר שעליכם לברר על חברה שיש לה היתרים לעבוד עם חומרים מסוכנים והיא עובדת על פי הנהלים המחייבים בתחום זה. חברה מורשית תוכל להציג בפניכם את ההיתרים שנתנו לה על ידי משרד התחבורה. ההיתרים מתייחסים הן לכלי הרכב והן לנהגים.
  • לפני השינוע יש להצטייד בכרטיס מטען ובו יפורט סוג החומר וכן פרטים נוספים שיספקו מידע על המטען. כך שהמובילים ידעו מהן הסכנות שכרוכות בהובלה, והם יוכלו להתנהל בזהירות הנדרשת.
  • יש לבחור את המסלול ואת שעות ההובלה, כדי להבטיח שהמשימה מתבצעת בהתאם לדרישות החוק. שכן יש מסלולים שאין להוביל בהם מטענים מסוכנים, כמו כן אין להוביל חומרים מסוכנים בשעות השיא בצירים מסוימים.

צריכים להוביל חומרים מסוכנים ממקום למקום? לפנות חומרים שהצטברו? חובה עליכם לפעול באחריות ובזהירות, ולבצע את השינוע בהתאם לנהלים ולדרישות החוק. הן למען איכות הסביבה ולהפחתת סיכונים שעלולים להגרם כתוצאה מחומרים מסוכנים, והן כאזרחים שומרי חוק. אנחנו במובילי הודיה שמחים להציע לכם את פתרון ההובלה המתאים לפי סוג החומר ורמת הסיכון שלו. אצלנו מעניקים לכל לקוח שירות מושלם, ומטפלים כיאות בכל חומר מסוכן שהוא לפי רמת הסיכון שלו. פנו אלינו לקבלת שירות מקצועי ובטוח – בשם השם נעשה ונצליח – מובילי הודיה.